Informacija klientams tel.: (8 - 687) 76495     El. paštas: ritas.kvietkus@gmail.com    Ūkininkas Ritas Kvietkus


Ūkininkas Ritas Kvietkus

Kontaktinis tel.: (8 - 687) 76 495
El.paštas: ritas.kvietkus@gmail.com
Adresas: Adomiškių kaimas, Meškuičių sen., Šiaulių rajonas, Lietuva
Turite klausimų? Skambinkite arba užpildykite užklausos formą

Dirbame visoje Lietuvoje. Braškių daigus galima užsakinėti nuo lapkričio-gruodžio mėn.

Rito Kvietkaus ūkis prekiauja:

Šaldyti frigo braškių daigai
Remontantinės braškių veislės
Raudonųjų žemuogių daigai
Geltonųjų žemuogių daigai
Braškių sodinimo patarimai
Braškių auginimo patarimai
Sezoninė beržų sula
Braškių ūkininkų konsultacijos

Mūsų draugai ir partneriai

grįžti atgal

Braškių sodinimas

Braškių sodinimas. Nuo ko pradėti. Dirvožemis braškėms

Pieš pradedant braškių sodinimą reiktų paruošti dirvožemį daigams. Visų pirma būtinai reikia išnaikinti daugiametes piktžoles ar kitus pašalinius augalus. Būtinai reikia vienus metus griežtai palaikyti juodą pūdymą, nupurkšti herbicidais, suarti ir dar sykį nupurkšti.

Dirvožemis, tinkamas braškių auginimui

Kita svarbi sąlyga – tame dirvožemio plote paskutiniuosius 4 metus neturėjo būti auginamos bulvės ar pomidorai dėl šiuos augalus puolančių ligų ir kenkėjų. Dirvoje jų sukelėjai išlieka labai ilgai, juolab, kad žmonės sodina ne elitines bulvių sėklas.

Dirvožemio šarmingumas ir braškėms reikalingi mineralai

Prieš sodinant braškes, itin didelį dėmesį reiktų atkreipti į žemės šarmingumą. Žemės dirvos šarmingumas pH turi būti 5.5- 6.5 (sodininkų parduotuvėse galima įsigyti reikiamus dirvožemiui tirti lakmuso popierėlius). Jei dirvožemis neatitiks reikiamų normų braškės daigas nepasisavins reikiamų skoniui, spalvai ir braškės uogos dydžiui mineralų ir kitų maisto medžiagų. Uogos bus rūgščios ir neskanios, o derlingumas negausus.

Iš esmės, braškės dirvožemiui nėra reiklios. Puresnėje dirvoje susiformuoja stipresnis braškės daigo šaknynas, tačiau braškės kerelius reikia dažniau laistyti. Susigulėjusioje žemėje braškės daigo šaknynas giliai neįsiskverbia, todėl drėgmė užsilaiko ilgėliau. Drėgmės ir vandens braškei reikia visą vegetacijos periodą – nuo pat ankstyvo pavasario iki rudens. Jei jo bus mažai, uoga neužaugs, derlius bus labai menkas.

Braškių sodinimas. Klaidosi prieš ilgametę braškių sodinimo patirtį

Braškių augintojai mėgėjai dažnai į vieną vietą sodina 2-3 daigus siekdami apsidrausti jei kuris nors daigas neprigytų. Toks pasodintas braškių daigų kiekis pirmaisiais augimo metais atrodo kaip normalus ir sveikas krūmas. Iš tiesų visa tai yra klaidinga praktika.

Braškių sodinimo klaidos pasekmės netrukus pasirodys

Po pirmojo braškių uogų derliaus nuėmimo, krūmas pradeda skursti. Augalui ima badauti ir konkuruoti su kitais braškių krūmais dėl dirvožemyje esančių maistingųjų medžiagų ir reikiamų mineralų arba krūmas jų gauna pernelyg mažai. Pirmąjam derliui krūmas išnaudoja visą dirvožemio rezervą ir vėlesniam laikotarpiui nebėra iš ko brandinti uogas.

Laikui bėgant braškių krūmai sunyksta ir nebeduoda norimo derliaus arba uogos būna mažos, neskanios ir neišvaizdžios. Dėl šios priežasties būtina sodinti braškių daigus po vieną (įprastai 30-35cm atstumu) ir šachmatų principo eilėmis. Pasodinti po vieną braškių daigai turės subalansuotą reikiamų dirvožemio maistingųjų medžiagų kiekį ir nebadaus.

Braškių sodinimas. Braškių frigo daigų sodinimo ypatumai ir laikmetis

Atstumas tarp sodinamų braškių daigų priklauso nuo specifinės braškių veislės. Kaip pavyzdys, braškių veislė su vešlia lapija sodinama kas 30-35 cm atstumu. Kita braškių daigų eilė sodinama už 40 cm.

Saulės spinduliai ir šachmatinė sodinimo tvarka

Daigus, kad gautų daugiau dirvožemio vietos ir saulės šviesos, būtina sodinti šachmatine eile. Braškės sodinamos saulės apšviestoje vietoje, geriausia – pietinėje pusėje.

Taisyklingas braškių daigų sodinimas - svarbi gausaus derliaus sąlyga

Svarbu ir tai, kad braškės daigo per giliai negalima užkasti. Daigo šerdis, iš kurios auga augalo lapai ir braškių žiedynai, negali būti užpilama dirvožemiu.

Sodinant braškių frigo (šaldytus) daigus negalima užlenkti šaknų. Jei braškių daigo šaknys užsilenkia ir pasidaro panašios į „J“ raidę, didelė tikimybė, kad daigas neprigis ir neišaugs. Jei braškių frigo daigo šaknys yra pernelyg ilgos, jas galima trečdaliu patrumpinti.

Tinkamiausias laikas sodinti braškes

Braškes sodinti galima tiek pavasarį, tiek rudenį. Pavasarinis braškių sodinimas trunka iki Joninių, tuo tarpu rudeninis braškių sodinimas pradedamas liepą ir baigiamas rugpjūčio viduryje.

Braškių derlingumas

Braškių derlius turi būti skaičiuojamas kaip trijų metų vidurkis. Jei vienais metais braškės nesubrandina didelio uogų derliaus, po metų derlius tikėtina bus dvigubas. Tuo tarpu trečiaisiais metais, kuomet braškių kerelis mažėja, braškių derlius gali būti dar didesnis.

Braškių tręšimas

Braškių uogų kiekį didžia didele dalimi lemia dirvožemio tręšimas. Bechlorių trąšų žemei įsisavinti rekomenduojama prieš braškių sodinimą. Nuėmus braškių derlių dirvožemis privalo būti papildytas mineralinėmis medžiagomis.  

Reikia praktinių konsultacijų? Skambinkite.

Ūkininkas Ritas Kvietkus
Braškių / žemuogių auginimo konsultacijos: (8 - 687) 76 495
El.paštas: ritas.kvietkus@gmail.com
Platesnė kontaktinė informacija

Mūsų darbo laikas:
Pirmadieniais - penktadieniais: 8.00 - 18.00 val.
Šeštadieniais - sekmadieniais: Skambinti

Užsakyti praktinę konsultaciją

x
Užklausos / užsakymo forma
Užpildykite žemiau esančią užklausos formą ir mes atsakysime į visus iškilusius klausimus el.paštu arba susisieksime telefonu. Prašome pateikti teisingus savo kontaktinius duomenis.

Neužpildėte privalomos informacijos.

Užklausa išsiųsta. Dėkojame.
Artimiausiu metu su Jumis susisieksime telefonu arba atsakysime el.paštu.
*
*
*